Przychodnia weterynaryjna

godziny przyjęć: pon-pt 9-20, sobota 9-14, niedziela 10-12
tel./fax. 22 775 35 97
kom. 504 078 614 lub 503 169 066
Get Adobe Flash player

Chirurgia weterynaryjna

 Zabiegi

 Wykonujemy szeroki zakres zabiegów operacyjnych w ramach:

- chirurgii miękkiej

- chirurgii onkologicznej

- ortopedii

W naszej przychodni stosujemy nowoczesne i bezpieczne metody znieczulenia pacjenta. Podejmujemy się znieczulenia pacjentów geriatrycznych, kardiologicznych oraz cukrzyków.

Przygotowanie pacjenta do zabiegu ze znieczuleniem ogólnym

Współczesna wiedza i metody leczenia weterynaryjnego, w połączeniu z nowoczesnym sprzętem medycznym, minimalizują ryzyko związane z zabiegiem operacyjnym i stosowaniem znieczulenia ogólnego. Trzeba jednak pamiętać, że zagrożenie komplikacji zabiegowych – podobnie jak w medycynie ludzkiej – nadal istnieje. Niezwykle istotne, aby przed wykonaniem znieczulenia i przystąpieniem do zabiegu, właściwie przygotować naszego czworonoga.

Jednym z obciążeń dla układu krążenia zwierzęcia może być pełny żołądek. Skutkuje to niekiedy opóźnieniem działania znieczulenia oraz nasila wymioty, występujące jako skutek uboczny środków sedacyjnych. Istnieje wówczas ryzyko zaaspirowania zwróconej treści pokarmowej do płuc, co prowadzi do ciężkich powikłań. Zaleca się, aby do doby przed zabiegiem nie podawać zwierzęciu pokarmów i poić je wyłącznie wodą.

Zwierzęta poruszające się swobodnie – np. koty – przed zabiegiem zaleca się przetrzymywać w zamknięciu, a w razie potrzeby wyprowadzać na smyczy, tak aby unikały one intensywnego wysiłku fizycznego. Tego typu działania ułatwiają prowadzenie zabiegów i minimalizują ryzyko niekontrolowanego oddawaniu moczu i kału w okresie trwania znieczulenia.

Wykonanie zabiegu chirurgicznego w razie potrzeby jest poprzedzone specjalistycznymi badaniami EKG, USG i RTG..